Diplomat -Dünya

DÜNYA

İyi ki varsın Demet PEKER;

Geçmiş tarihi MÖ. 8.000 li yıllara kadar uzanan, Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi bir çok medeniyetlere beşiklik yapmış, Hasan Dağı, Melendiz Dağları ve Ekecik Dağı gibi eski volkanik dağlar ile doğa harikası Ihlara Vadisinin içerisinde yer aldığı,Dokumacılığı,zirai anlamda geniş ovaları,Hasan dağı yayları ile Anadolu’da bütün yolların kesiştiği ticaret ve turizm yöremiz AKSARAY .

İyi ki varsın yazı Dizimizde ,enerji,bilişim,Sivil toplum Kuruluşları ,sağlık ve Eğitim konularında iyi ki varsın insanlarına yer verdik. Bu yazı dizimiz de ki konuğumuz Şehir Planlama Uzmanı olması nedeni ile biraz özel bir karekteristik yapıya sahip.

Demet PEKER ;1974 Aksaray ili doğumlu. Kendi deyimi ile Aksaray’da bulunan Hasandağı’nın eteklerindeki Helvadere köyünde yaşayan ve okuma yazması olmayan bir annenin , 3 kızının en küçüğü.

Babasının, Yurt dışında çalışması sebebi ile.Tüm aileyi koruyup,gözeten,çocuklarının dertleri ile hem hal olan , yetiştiren,büyüten,koruyan ,gözeten ANNESİ olmuş. Kendi ifadesinde ,Annesini ifade ederken bile ; doğduğum da ,gençliğim de yanımda hep o vardı. büyürken de babası hep yurt dışında olan çocuk olarak kaldık diyor

Köyümüzden Aksaray’a taşınmamıza ve benim ilkokula başlamam adına önderlik eden , Annem sayesinde oldu.

Eğitim yıllarının,ilk öğretimden başlayıp ,Liseye kadar olan bölümünü Aksaray ilinde tamamladı. Üniversiteye hazırlanırken tek amacı vardı, Tıp kazanmak ve en ücra yerdeki insanları iyileştirmek.. Bizim topraklarımızda toplumumuzun nedense , kız çocuklarına dair,en üst hedefleri, okuyarak en fazla öğretmen olabileceği ve hemen ardından evlenebileceği sınırı vardı . Ama bu bana göre bir kavram özelliğinin dışında idi. çünkü kendisinin çocukluğumu ve gençlik yıllarının zor günlerinde bile ; Uzay, mühendislik, toplum, yeni keşifler , başarı gibi hayallerle süslü idi.

O yıllarda ÖSS’den çok yüksek puan aldı.. Türk Hava Harp okulundan istediği, mühendislik bölümüne kayıt yaptırabilme hakkını kazandı.yüksek bir puan aldı ama kaytını yaptırmadı.Ancak kendisinin aradığı ne tıp ne mühendislik Bilimleri değildi. Aradığının bazı kavramları incelerken ,yani tercih dönemimde bölüm araştırırken birden Şehir ve Bölge Planlama diye bir bölüm olduğunu keşfetti.

Şehirleri ve geleceği planlamak, çoklu bilimsel verilere ulaşmak, araştırmacı olmak, insan ve doğa için en doğru çözümlere ulaşabilme çabası ve sürdürülebilir şehirler kurabilmek hedefleri arasında oldu. Meslek seçimini tam kendime ve ruhuma göre olduğu hissine kapılarak İşte bu benim dedi..

Mesleği gerçekten çok göreceli ve zor bir Bölüm olması onu yıldırmadı. Aksine daha da heveslendirdi Okul olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’ni seçti.. aslında Babası yakın şehirlerde öğretmenlik okumasına izin veriyordu Annesin ve kendisinin yoğun isteği karşısında, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’ ne son kayıt günlerine yetişerek,kayıtını yaptırdı.


Aksaray gibi Anadolu’ nun İlinden İstanbul gibi metropol bir şehirde Üniversite okumaya gelmek anlatılması güç bir durumdu. Fakat kendisinin azmi ve kararlılığı hem Üniversite dönemlerinde hem de sosyal hayatta başarılarının semeresini sundu.

Eğitim hayatı süresince, 5 yıl İstanbul Teknik Üniversitesinden başarı bursu kazandı. Hocaları dahil bir çok Kurum ve Kuruluş tarafından başarı bursları aldı. İnsanlar olan ikili ilişkileri ve bakış açısı bir anda değişmişti. Destek aldığı insanlara ,destek olaya başladı. Zorlu bir eğitim süreci boyunca kendisi aynı zamanda her boş zamanında part time çalışarak hayatın ta içerisine girmeyi başardı.
İstanbul kültür,sanat ve medeniyetler şehri olması sebebi ile seminerlere , sanat sergilerine, uluslararası bedava flim gösterilerine, senfonilere katıldı. İstanbul’un her tarihi köşesini keşfedip resimler çekti

Demet PEKER ; İstanbul u anlatırken ;çok okudum. hayattan çok dersler çıkardım .
’’ ille de Kamu Yararı’’ diyen Hocalarımızdan. Ve vermem gerektiğini öğrendim hayata ! diyor.

1997’de İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü bitirdi. Ve iki yıla yakın İstanbul’da hem uluslararası bir mimarlık şirketinde, hem ithalat yapan bir mobilya fabrikasında iç mimar ve MVS fabrikasında üretim şefi olarak çalıştı.Ancak mesleğimin bana kattıklarını , yaşama aktaramayacak olmak kendimi yetersiz ve mutsuz hissettirdi hep. Çünkü ben Şehir plancısı olmak için savaş vermem gerektiğini biliyor hasletle evet Bunu başaracağın diyordu.

Demet PEKER ;

Şehir plancısı bireysel değil , kamusal fayda sağlamak için çalışmalı . Yaptığımız her iş sadece bugün için değil, gelecek nesilleri düşünülerek hazırlanmalı ve uygalanmalı. Devletin anayasal yükümlüğü olan vatandaşların sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkının sağlanmasının aracısı olarak bizler varız. Demekte.

Çok disiplinli ( harita,ölçme tektiniği,jeoloji,mimarlık,antropoloji,sosyoloji,çevre hukuku, uzay matematiği , çevre mühendisliği … ) bir meslek eğitimi aldık biz ve hep ekip çalışmasıyla projelerini yürüttü.O nedenle , sağlıklı ve dengeli yaşam alanları kurmak için, hem Multidisipliner hem interdisipliner bir yaklaşımla tüm bilimsel verileri değerlendirerek geleceğin şehirlerini planlamak benim güzel mesleğimin hedefleri arasında yer alıyor.

1998in sonunda kendi şehri olan AKSARAY iline dönerek , Aksaray’da Demet Planlama isminde e kendi Şehir Planlama ofisini kurdu.Ofisi açarken mali anlamda sıkıntılı bir süreç yaşadı. taksitle bilgisayar aldı ve ofisine emanet ikinci el koltuklar eşyalar aldı.

Küçük bir şehirde o yıllarda ihalelere giren, arazide elinde projelerle çalışan, devamlı erkeklerle iş görüşmeleri yapan, iş seyahatleri yapan bir kadın olarak erkek rakipler tarafından dışlanmaya ve iş yaptırılmamaya çalışdı. Ancak yalnız bir kadın olarak hiçbir zaman zayıf hissetmedi ,gidenler savaşanlar oldu. Aksaray ilinde 3 defa vergi rekortmenleri arasına girdi.

22 yıllık meslek hayatımda İller Bankası ( Gümele) ,GAP idaresi ( Mardin , Kızıltepe) ,Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı ( Sarayhan , Eşmekaya İmar Planı ) , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (Şanlıurfa, Balıkesir, Bolu- Gerede, Manisa- Akhisar, Çorlu, Karaman, Kırıkkale, Yakınkent , Aksaray, Safranbolu, Kahramanmaraş.. Organize Sanayi Bölgesi imar planı ) gibi direk bakanlıklarca onaylanmış Türkiye’nin birçok şehrine ait İmar Planları bulunmaktadır.

Kendi işini yaparken, özel bir öğrenci yurdunun, hem kurucu müdürlüğünü yapıp hem de sistemini yerleştirdi.1998 yılında Demet Planlama olarak başladığım ofisimi, 2015 yılında Demet Planlama Mühendislik İnş. Gıda Oto. San. Tic. Ltd. Şirketi olarak değiştirdi.

TOBB Aksaray Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu üyesi olarak , 1 Mart 2019 ‘ dan beri mesleğinin bilincinin yanı sıra , kadınların ve dezavantajlı kesimlerin yarattığı sorumluluk duygusu ; yaşama, doğaya, dünyaya olan duyarlılığımla birleşince , kurulumuzla birlikte tüm projelerde yer almasını da başardı.

Biliyoruz ki ; Demet PEKER , başarılarının , büyük bir azim ve dirayetin sonucunda olduğunun bilinci ile hareket ediyor,hem iş yaşamında hem de sosyal çevrede idraki içerisinde, İnanıyoruz ki ,yeni ve daha büyük başarılar için hizmetlerine devam edecek ,

O ülkesini ,yaşadığı toprakları ,memleketini çok seviyor. Onun ülkesine olan sevdası, ,girişimci ruhu ,yardımsever kişiliği ,teknoloji alanında yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması inanın tesadüf değil. Gelecek de de ,insanlık adına faydalı çoğu kapsamlı projelerin hayata kazandıracağını biliyor ve kendilerine ;

İyi ki varsın Demet PEKER diyoruz.

Levent KANDEMİR


DİPLOMAT

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı merhum Özal’ı anma törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın, vefatının 28. yıl dönümü dolayısıyla Topkapı’daki anıt mezarda düzenlenen anma törenine katıldı.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın öz geçmişinin okunduğu törende, anıt mezara Cumhurbaşkanlığı çelengi konulup saygı duruşunda bulunuldu.

Törende Kur-an’ı Kerim okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı’nın duasının ardından, Özal ailesine taziyelerini iletti.

Törene Özal ailesi ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından eski başbakanlardan Adnan Menderes ile eski bakanlar Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun anıt mezarlarını da ziyaret etti.

Okumaya Devam edin

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Özbek Otağı’ndaki iftar yemeğinde bir araya geldi.

Okumaya Devam edin

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski TBMM Başkanı ve Başbakan Akbulut’un cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Başbakan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Yıldırım Akbulut’un Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiye gelişinde merhum Akbulut’un ailesine taziyeleri iletti.

Cenaze namazının ardından cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Akbulut için “Rabbim taksiratını hasenata tebdil eylesin. Cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın” duasında bulunarak, şöyle devam etti: “Yıldırım Bey, malum devletin birçok kademelerinde değişik görevleri oldu. En son Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Konseyinde beraber çalıştık. Tabii Yıldırım Beyin gerçekten en önemli, en büyük özelliği tevazuu idi, mütevazı idi ve bu tevazuundan hiçbir an sapmadı. Ve düşüncelerini, bütün tecrübelerini bizlerle bu İstişare Konseyinde de paylaşmak üzere kendisinden gerçekten çok çok istifade ettik. Rabbim yar yardımcısı olsun inşallah. Ailesine sabırlar diliyorum ve tüm milletimize bu noktada sabırlar temenni ediyorum. Rabbim bizleri Sevgili Habibinin Liva’ül Hamd ismiyle müsemma sancağı altında bir arada haşru cem eylesin diyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Yıldırım Akbulut’un ruhu için dua etti ve Fatiha okudu.

Okumaya Devam edin

GAZETE VE DERGİ SEKTÖRÜNDE LİDER HABER YAZILIMI | WEBX TÜRKİYE

HABER

Haber

Kiralık Tekne Firmaları3 gün önce

Çeşme tekne kiralama | Setmarine yatçılık

KİRALIK TEKNE FİRMALARI BURADA  KEŞFEDİN  https://www.setmarine.com.tr

GÜNDEM4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin dört bir yanına eserlerimizle, yatırımlarımızla, hizmetlerimizle mührümüzü vuruyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. Biz de bu anlayışla ülkemizin dört...

DÜNYA1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Libya’nın egemenliğinin, toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin korunması öncelikli hedefimizdir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Millî Birlik Hükûmeti Başbakanı Dibeybe ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Libya’nın egemenliğinin, toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin...

DÜNYA1 hafta önce

Libya Millî Birlik Hükûmeti Başbakanı Dibeybe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmî ziyarette bulunan Libya Millî Birlik Hükûmeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe’yi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmî törenle karşıladı....

DÜNYA1 hafta önce

Türk-Özbek Ticaretinde 5 Milyar Dolarlık Hedef

Pekcan, Özbekistan’daki temasları kapsamında Başbakan Yardımcısı, Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Sardor Umurzakov ile görüştü. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Özbekistan...

Tekne Firmaları Türkiye1 hafta önce

Tekne Şirketleri | İstanbul

TEKNE FİRMALARI BURADA  KEŞFEDİN http://www.genckaptanlar.com

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Karadeniz’in bir barış, huzur ve iş birliği denizi olmaya devam etmesi temel hedefimizdir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Karadeniz’in bir barış, huzur ve iş birliği denizi olmaya...

DÜNYA2 hafta önce

Sektöre Yön Verenler ; Nurullah DOĞAN

1974 yılında Bolu Geredeli mütevazı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Öğrenim yıllarında çok başarılı bir grafik çizmekle beraber, ilerisi...

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yapı inşasında gelenekle geleceği harmanlayan yeni bir devri başlatıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beykoz Cam ve Billur Müzesi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Ülkemize uzunca bir süredir hâkim olan çirkin, ruhsuz, kimliksiz...

DÜNYA2 hafta önce

İyi ki varsın Buse ALUÇ

Ülkemiz coğrafyasında orta Kızılırmak deltasında yer alan, geçmiş tarihinde sayısız İmparatorluklara ev sahipliği yapmış, Hitit, Frig, Kimmer, Pers, Büyük İskender,...

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Ankara Kafilesi’ni kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Ankara Kafilesi’ni Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Kabulde, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem...

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Dışişleri Bakanı ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı El-Sabah’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Dışişleri Bakanı ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Şeyh Dr. Ahmed Nasir El-Muhammed El-Sabah’ı Cumhurbaşkanlığı...

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ın annesi Saadet Kiraz ve babası Hakkı Kiraz’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın annesi Saadet Kiraz ve babası Hakkı Kiraz’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul...

DÜNYA2 hafta önce

Enerji Bakanı Fatih Dönmez,“Geçen yıl enerji verimliliği için 635 milyon dolar yatırım yapıldı”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçen yıl enerji verimliliği için toplam 635 milyon dolar yatırım yapıldığını belirterek, “2020’de...

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yerli aşımızı tüm insanlığını istifadesine sunacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gelişen Sekiz Ülke (D–8) Teşkilatı 10. Zirve Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Güçlü ve sürdürülebilir büyüme oranlarının yakalanabilmesi için yüksek...

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Kabulde Dışişleri Bakanı...

DÜNYA2 hafta önce

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 47 Ülkeye Ürün İhraç Ediyoruz

PTT.AŞ. Genel Müdürü Hakan Gülten ve Katar Postası CEO’su Faleh al Naemi kabul eden Bakan Karaismailoğlu, “Turkish Souq e-ihracat platformu...

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milleti ve milletin seçtiği yönetimi tehdit etme cüretini gösterenlere hadlerini yine milletimizle birlikte göstereceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli amirallerin yayımladığı bildiriye ilişkin düzenlenen değerlendirme toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Yapılan açıklamaya hak ettiği cevabı vererek millî...

DİPLOMAT2 hafta önce

Ticaret Bakanı Pekcan, D-8 Ülkelerine Dijital Ekonomi ve E-Ticaret Gibi Alanlarda İş Birliği Çağrısı Yaptı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, D-8 ülkelerinin, dijital ekonomi, dijitalleşme ve e-ticaret gibi kilit alanlarda da iş birliği yapması gerektiğini belirterek,...

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyamızın karşı karşıya kaldığı değişimler, Türk Konseyi gibi iş birliği yapılarının önemini daha da artırıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi Devlet Başkanları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Dünyamızın karşı karşıya kaldığı değişimler, Türk Konseyi gibi iş birliği yapılarının...

Tekne Firmaları Türkiye3 hafta önce

Tekne Şirketleri | FETHİYE MUĞLA

TEKNE FİRMALARI BURADA  http://www.yatmedyatv.com KEŞFEDİN YAT,TEKNE,MEGA YAT ,YELKENLİ FİRMALARI | TÜRKİYE Absolute, Admiral, Aicon, Airon, Albin, Alen, Alfamarine, Alfastreet Marine, Alm,...

DÜNYA3 hafta önce

Kazakistan’ın Kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev : ”Türk entegrasyonu bize güç verecek”

Nursultan Nazarbayev, zirvenin tüm Türk halklarının kutsal mekânı olan Türkistan’da yapılmasının planlandığını ancak son dönemde epidemiyolojik durum nedeniyle birçok uluslararası...

DÜNYA3 hafta önce

Uluslararası Hac Sempozyumu’ Ankara’da başladı

Uluslararası Hac Sempozyumu açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kur’an-ı Kerim ve sünnet-i seniyye başta olmak üzere...

DÜNYA3 hafta önce

Bakan Karaismailoğlu, “Ankara Sanayi Odası Mart Ayı Meclis Toplantısı”nda sanayicilerle bir araya geldi.

SALGINA RAĞMEN, TÜRKİYE EKONOMİSİ SANAYİCİLERİMİZİN ÖZVERİSİ İLE BÜYÜDÜ Karaismailoğlu, “IMF, küresel ekonomide 2021 yılında yüzde 5,2’lik büyüme öngörürken, OECD, Türkiye’de...

DÜNYA3 hafta önce

Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Kurulu gerçekleştirildi

Yurtdışındaki riskleri asgariye indirecek enstrümanlardan faydalanmak istiyoruz Türkiye’nin en köklü sivil toplum örgütlerinden Türkiye Müteahhitler Birliği 33’üncü kez genel kurul...

DÜNYA3 hafta önce

Bakan Pekcan, Türkiye Müteahhitler Birliğinin (TMB)’nin 33. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile AB’ye önemli fayda sağlayacak Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine, Türkiye olarak hazır olduklarını belirterek, “Sürecin...

DÜNYA3 hafta önce

Güldal AKŞİT ; Dünya Basın Mensupları Yılın Siyasetçisi Ödülüne layık görüldü.

Dünya Basın Mensupları Derneği tarafından bu yıl 10. Kez düzenlenen Yılın Enleri Ödül Töreninde Yılın Siyasetçisi alanında Adalet ve Kalkınma...

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suyumuzu korumak ile vatanımızı korumak arasında mahiyet olarak hiçbir fark yoktur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1. Su Şûrası Lansmanı ve 363 tesisin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Suyumuzu korumakla, vatanımızı korumak arasında mahiyet...

DÜNYA4 hafta önce

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,”Kolay İhracat Platformu 2.0″ Tanıtım Toplantısında Konuştu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Bugünden itibaren Kolay İhracat Platformu ile firmalarımızı potansiyel müşterilerine ücretsiz ve aracısız olarak ulaştırıyoruz.” dedi. Ticaret...

DÜNYA4 hafta önce

Emine Erdoğan, çevre çalışmalarından dolayı BM’nin “Küresel Amaçlar Eylem Ödülü”ne layık görüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi ve çevreye ilişkin diğer çalışmalara katkılarından dolayı, Birleşmiş...

DÜNYA4 hafta önce

İstiklal şairimize İstikbal’den mektup YARIŞMASI ödül töreni Ankara’da düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki törendeki konuşmasında Bakan Yardımcısı Halis Yunus ERSÖZ, Mehmet Akif ERSOY’un son bir asırdır bu topraklarda yaşayan...

DÜNYA4 hafta önce

Afet Eğitim Yılı kapsamında TOBB, TZOB ve TİSK ile “Afet Eğitim İş birliği Protokolü imzalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda (AFAD) düzenlenen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Ziraat...

DİPLOMAT TV

REKLAMLAR
Kiralık Tekne Firmaları3 gün önce

Çeşme tekne kiralama | Setmarine yatçılık

GÜNDEM4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin dört bir yanına eserlerimizle, yatırımlarımızla, hizmetlerimizle mührümüzü vuruyoruz”

DİPLOMAT4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı merhum Özal’ı anma törenine katıldı

DÜNYA6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli iftarda bir araya geldi

DÜNYA6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski TBMM Başkanı ve Başbakan Akbulut’un cenaze törenine katıldı

DÜNYA7 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, şehit aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi

DÜNYA1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Libya’nın egemenliğinin, toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin korunması öncelikli hedefimizdir”

DÜNYA1 hafta önce

Libya Millî Birlik Hükûmeti Başbakanı Dibeybe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

DÜNYA1 hafta önce

Türk-Özbek Ticaretinde 5 Milyar Dolarlık Hedef

Tekne Firmaları Türkiye1 hafta önce

Tekne Şirketleri | İstanbul

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Karadeniz’in bir barış, huzur ve iş birliği denizi olmaya devam etmesi temel hedefimizdir”

DÜNYA2 hafta önce

Sektöre Yön Verenler ; Nurullah DOĞAN

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yapı inşasında gelenekle geleceği harmanlayan yeni bir devri başlatıyoruz”

DÜNYA2 hafta önce

İyi ki varsın Buse ALUÇ

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Ankara Kafilesi’ni kabul etti

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Dışişleri Bakanı ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı El-Sabah’ı kabul etti

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Cumhuriyet Savcısı Kiraz’ın annesi Saadet Kiraz ve babası Hakkı Kiraz’ı kabul etti

DÜNYA2 hafta önce

Enerji Bakanı Fatih Dönmez,“Geçen yıl enerji verimliliği için 635 milyon dolar yatırım yapıldı”

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yerli aşımızı tüm insanlığını istifadesine sunacağız

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır’ı kabul etti

En Çok Okunan Haber